Przyłbica spawalnicza ESAB Sentinel A50

Doskonała znajomość potrzeb spawalników oraz specyfiki ich pracy pozwoliła na opracowanie przyłbicy, która gwarantuje bezpieczeństwo oraz komfort spawalnikom nawet podczas wykonywania skomplikowanych prac. Dodatkowo atrakcyjny design oraz niezwykle funkcjonalny interfejs, sprawiają, że przyłbice Sentinel A50 to prawdziwa rewolucja na rynku środków ochrony indywidualnej dla spawaczy.

 

Automatyczna przyłbica Sentinel A50

Zdjęcie automatycznej przyłbicy Sentinel A50
Rys. 1: Automatyczna przyłbica Sentinel A50.

 

 1. Regulowane pięciopunktowe nagłowie – zapewnia bardzo dobre dopasowanie do przyłbicy, co umożliwia dużą wygodę jej użytkowania.
  Zdjęcie pięciopunktowego nagłowia
  Rys. 2: Regulowane pięciopunktowe nagłowie.

   

 2. Dotykowy panel sterowania – przyłbica została wyposażona w innowacyjny interfejs. Jego obsługa jest niezwykle prosta i intuicyjna.
  Zdjęcie dotykowanego panelu sterowania
  Rys. 3: Dotykowy panel sterowania.

   

 3. Zewnętrzny przycisk trybu szlifowania – bardzo praktyczna opcja szybkiego przełączenia trybu szlifowania bez konieczności ściągania przyłbicy.
 4. Pole widzenia 100 x 60 mm (1/1/1/2 –5-13 ADF) – przyłbica odznacza się wyjątkowo szerokim obszarem widzenia, co znacząco zwiększa komfort i wydajność pracy.
 5. Odporna na uszkodzenia, łatwo wymienialna szybka ochronna – wypukła szybka ochronna dostępna jest w kilku kolorach. Jej ogromną zaletą jest możliwość wymiany w bardzo krótkim czasie, nawet w 10 sekund bez konieczności ściągania przyłbicy.
  Zdjęcie szyby ochronnej w przyłbicy spawalniczej
  Rys. 4: Odporna na uszkodzenia, łatwo wymienialna szybka ochronna.

 

Najważniejsze parametry techniczne przyłbicy Sentinel A50

 

Parametry techniczne Sentinel A50

 

 

Wymiary pola widzenia

100 mm x 60 mm

Wymiary filtra

133 mm x 114 mm x 9 mm

Poziomy zaciemnienia filtra

DIN 5-8 / 9-13

Czas przełączania

1/25,000 s. z jasnego na ciemny

Klasa optyczna

1/1/1/2

Temperatura robocza

od -5 ℃ do +55 ℃

Zasilanie

ogniwo słoneczne, baterie wymienne 2 x CR2450

 

Zastosowanie przyłbicy

Automatyczna przyłbica spawalnicza z powodzeniem może być wykorzystana w następujących procesach:

 • spawanie TIG,
 • spawanie MIG/MAG,
 • spawanie MMA,
 • spawanie drutem SMAW,
 • cięcie i spawanie łukiem plazmowym PAC,
 • spawanie gazowo – paliwowe OFW,
 • cięcie tlenowe OC,
 • cięcie łukowo-powietrzne CAC-A,
 • szlifowanie.

 

Innowacyjna konstrukcja przyłbicy Sentinel A50

Ze względu na trudność pracy spawacza oraz liczne ryzyka, troska o bezpieczeństwo spawaczy powinna być zawsze na pierwszym miejscu. Dlatego właśnie korpus w modelu Sentinel A50 został wykonany z wyjątkowo odpornego na uderzenia materiału polamidowego. Aby osiągnąć wysoki efekt spawania, konieczne jest zagwarantowanie ergonomicznych warunków pracy. Odpowiednio duża widoczność w czasie spawania, przekłada się nie tylko na osiągnięcie precyzyjniejszych efektów spawania, ale także na poprawę bezpieczeństwa spawaczy. Przy konstrukcji przyłbicy Sentinel A50 uwzględnione wszystkie najważniejsze aspekty pracy spawacza.

 

Najważniejsze atuty przyłbicy Sentinel A50

 • Bardzo duże pole widzenia
 • W przeciwieństwie do obecnie dostępnych na rynku przyłbic, model Sentinel A50 posiada wyjątkowo duży obszar widzenia. Duża powierzchnia przedniej osłony zapewnia większy komfort spawania. Dzięki temu spawacz może precyzyjniej i szybciej wykonać swoją pracę.
 • Innowacyjna formuła nakrycia głowy 'HALO'
 • Zapomnij o przyłbicy z jednym paskiem, który uwiera głowę i ogranicza wykonywanie pełnych ruchów. Nagłowie zostało wyposażone w zestaw regulowanych pasków, które możesz odpowiednio dopasować do obwodu głowy. Smukły design przyłbicy nie tylko prezentuje się bardzo efektownie, ale przede wszystkim jest niezwykle ergonomiczny.
 • W przeciwieństwie do wielu standardowych przyłbic, ten model gwarantuje dużą ergonomię pracy oraz pełną swobodę ruchów, niezależnie od tego czy przyłbica jest odchylona do tyłu czy też ochrania twarz spawacza. Dzięki temu spawacz nie musi specjalnie kontrolować ułożenia przyłbicy, ani też obawiać się, że zahaczy o elementy konstrukcyjne. Nakrycie jest wąskie, szczelne i dobrze dopasowane do obwodu głowy. Dzięki zastosowaniu regulowanego, pięciopunktowego nagłowia, przyłbica może być swobodnie przesuwana i dostosowana do obwodu głowy. Unikalna konstrukcja sprawia, że zmniejsza się obciążenie nacisku. Dzięki temu spawacz nie odczuwa zmęczenia, nawet przy długotrwałej pracy. Odpowiednio skonstruowany niski profil przyłbicy oraz zastosowanie wyważonego centralnego punktu obrotu zapewnia maksymalny luz głowy, nawet gdy przyłbica znajduje się w pozycji skierowanej ku górze.
 • Szybka zmiana przedniej szybki ochronnej
 • Przemyślana konstrukcja przyłbicy umożliwia szybką i bezproblemową zmianę przedniej szybki ochronnej. Warty podkreślenia jest także sferyczny kształt szybki ochronnej, która ściśle przylega do przyłbicy, zapobiegając przenikaniu odprysków. Idealna konstrukcja sprawia, że nie powstają żadne zagłębienia, ani szczeliny na skutek nieprecyzyjnego dopasowania. W zestawie otrzymujemy dwie szybki ochronne – przeźroczystą oraz bursztynową. Każda z szybek została wzbogacona o wytrzymałą powłokę Anti-Scratch, która skutecznie chroni ją przed odpryskami spawalniczymi. Szybka bursztynowa znajduje zastosowanie przede wszystkim w przypadku spawania w miejscach o dużym zaciemnieniu oraz do cięcia plazmowego i szlifowania.
 • Zewnętrzny przycisk trybu szlifowania
 • Od teraz ściąganie przyłbicy nie jest konieczne do zmiany trybu na szlifowanie. Wystarczy włączenie przycisku, który znajduje się nad szybką ochronną. Dzięki tej funkcji zyskujemy oszczędność czasu i możliwość niemal natychmiastowej reakcji spawacza.
 • Unikatowy interfejs LCD
 • Spawacz w bardzo prosty i intuicyjny sposób może przełączać tryby, regulując stopień zaciemnienia (od 5 do 13 DIN), czułości oraz opóźnienia rozjaśniania. Dodatkowo została wprowadzona opcja zaprogramowania ośmiu konkretnych ustawień. Dzięki temu kilkoma kliknięciami możesz uzyskać ustawienia idealnie dopasowane do rodzaju pracy, którą masz do wykonania. W pracy spawacza często zdarza się konieczność zmiany trybu pracy, a z tym związane jest odpowiednie dopasowanie poziomu zaciemnienia oraz filtru spawalniczego. Dzięki możliwości zapamiętania ośmiu funkcji spawania (np. MIG, TIG), spawacz z łatwością może przełączyć ustawienia, co sprawia, że jest on zawsze gotowy do pracy.